Księżniczka Leia - kostium DIY - 40 min, 35 zł ;)


Na pewno to znacie, jest późne popołudnie, czy wieczór, wydaje się, że już macie sytuację pod kontrolą i wtedy pada to zdanie... (i właśnie dlatego zdań nie powinno zaczynać się na A, bo to są straszne zdania... ;) "A wiesz mamo, Pani powiedziała, że możemy się na jutro przebrać. No i ja bym chciała być Leią." 


Dzień był trudny, bo Najmłodsza postanowiła w ogóle nie spać, a na wszelkie próby pacyfikacji nauczyła się odpowiadać "Nie ce". Mój mózg był w trybie autopilota na przetrwaniu. Wiadomo było, że sukienka musi być długa i biała. Moja pierwsza myśl, to było upolowanie damskiej koszuli nocnej, - więc zamiast do domu poszliśmy do Pepco. 

W Pepco kupiłam dwa zwykłe damskie białe t-shirty z długim rękawem, każdy za 14,99 i jeden dziecięcy za 4,99. I tu w ogóle patent na lato - bierzecie jakiś za krótki już t-shirt, doszywacie do niego dól z innego za krótkiego i sukienka gotowa ;)

Materiały:
T-shirt damski z długim rękawem
T-shirt tej samej szerokości (rękaw i wykończenie przy szyi obojętne, bo będzie dołem sukienki)
T-shirt (np. dziecięcy) - na kaptur
Pasek - najlepiej z gumy lub materiału i papier kolorowy - srebrny, jakieś naklejki błyszczące.
I uwaga - maszyna do szycia - ułatwi, ale można i bez niej.
Ważne, aby wszystkie t-shirty miały ten sam odcień białego, bo inaczej głupio to wygląda.

Wykonanie:
Nie mam tu pięknych zdjęć krok po kroku, bo Najmłodsza w drodze powrotnej zasnęła i to była walka z czasem, żeby zrobić sukienkę, zanim się obudzi. Wiecie, igły, nożyczki, wszystko na podłodze i jeszcze maszyna do szycia... 

Sukienka.

Wszystko upinałam na modelce, a później zszywałam. 


1. 
Jeden t-shirt damski obcinam na wysokości pach.
Przyczepiam do drugiego t-shirta damskiego i zszywam razem.2.
Rękaw jest za długi, bo to damska koszulka, więc rozcinam go obok szwu do wysokości nadgarstka. Materiał się sam zawinie i nie trzeba tego cięcia już wykańczać.
Mam dzięki temu efekt rozszerzanych rękawów.

3. a
Teraz wykończenie góry. Możecie ten mniejszy dziecięcy t-shirt obciąć na wysokości pach. Wywinąć jak szal-komin i doszyć do góry t-shirta damskiego, wtedy mamy jakby golf.

lub 
3. b
Można też nieco zwęzić górę zaszywają na plecach a z mniejszego t-shirta zrobić kaptur.
Obcinam na wysokości pach i mam komin. Zaszywam dziurę przy pachach i mam worek. Rozcinam dół tak, jak na zdjęciu i dzięki temu mam szerszy dół. Doczepiam na modelce szpilkami do ramion i przyszywam na maszynie - po bokach i wzdłuż karku t-shirta damskiego.Pasek.

Wzięłam swój szeroki pasek z gumy, zwęziłam, okręciłam srebrnym papierem i zszyłam zszywaczem, zszywki zakleiłam naklejkami. Ważne, aby pasek miał taką długość, żeby guma nie musiała się rozciągać po założeniu, bo wtedy papier się podrze.I już. Karnawał za dwa miesiące, może komuś się przyda ;)
Etykiety: , , ,