Ozdoby na choinkę - aniołek

Miało być jeszcze jesiennie, ale rota trochę nam popsuło humory. Najlepszym rozweselaczem okazało się przygotowywanie dekoracji na choinkę.
Choinki jeszcze nie mamy ;) więc dzieła lądują w pudełku. Może się okaże, że w miesiąc zrobimy tyle, że nawet nie będę się musiała zastanawiać, gdzie jest karton z ozdobami choinkowymi ;) 

Do aniołka potrzebne będą:

 

Odrysowujemy koło i odcinamy jedną ćwiartkę. W środku wycinamy małe kółko, żeby łatwiej nam się potem złożyło. Wycinamy małe kółka z paskiem, to będą głowy. Przyklejamy głowę przy pomocy taśmy lub kleju na środku. To będzie strona wewnętrzna.
Wstążkę przyklejamy wzdłuż krawędzi. Aniołka najlepiej dekorować przed złożeniem i sklejeniem. Na koniec przyczepiamy skrzydełka - klejem lub zszywaczem.Do dekorowania aniołków można wykorzystać też zbiory naklejek, na które nie zawsze jest pomysł... 
Buźki można namalować kredkami lub nakleić (naklejki są z takich niegenderowych książeczek "1000 naklejek dla...", ale nie pamiętam, czy dla chłopców czy dla dziewczynek, bo nam się wymieszały ;)

Etykiety: , , ,